🌟 Świętujemy Dzień Nauki Polskiej – hołd dla odkrywców i myślicieli! 🎓

19 lutego obchodzimy Dzień Nauki Polskiej, ustanowiony przez Sejm RP w 2020 roku, w rocznicę urodzin wielkiego astronoma Mikołaja Kopernika. To wyjątkowy moment, by przypomnieć o znaczeniu nauki dla rozwoju społeczeństwa, a także podkreślić misję uczelni wyższych w pielęgnowaniu polskiego dziedzictwa naukowego.

Nauka: łącznik między przeszłością a przyszłością

Dzień Nauki Polskiej to nie tylko okazja do uhonorowania osiągnięć polskich naukowców, ale też moment refleksji nad rolą nauki w kształtowaniu lepszego jutra. Jak powiedziała laureatka Nagrody Nobla, Olga Tokarczuk: nauka osiąga najlepsze rezultaty, gdy łączy odkrycia z życiem odkrywców, ich emocjami i historiami.

Wyzwania współczesnej nauki
Jednym z głównych zadań stojących przed nauką jest „uspołecznienie” – przekazanie wyników badań w sposób zrozumiały dla każdego. To klucz do budowania świadomości o ważności nauki dla każdego aspektu życia społecznego.

UMCS: Sztandarowy przykład naukowej doskonałości
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, od 80 lat, przyczynia się do rozwoju naukowego Polski i świata. Dzięki swoim badaniom, UMCS zaznacza swoją obecność na międzynarodowej arenie naukowej, zdobywając prestiżowe nagrody i uznania.

W Dniu Nauki Polskiej, kierujemy słowa uznania i wdzięczności do wszystkich pracowników naukowych. Wasza praca, pasja i oddanie są fundamentem dla przyszłych pokoleń myślicieli, odkrywców i liderów.

Życzymy wszystkim naukowcom i entuzjastom nauki:

👉 Odwagi w dążeniu do prawdy,
👉 Uważności na świat i jego potrzeby,
👉 Nieustannego rozwoju i przekraczania granic poznania.

Dziękujemy za Wasz wkład w budowanie lepszego świata za pomocą nauki. Wszystkiego najlepszego w Dniu Nauki Polskiej!

#DzieńNaukiPolskiej #Nauka #Odkrycia #UMCS #Rozwój #Edukacja

_____________________________
Związek Uczelni Lubelskich tworzą:
Politechnika Lubelska
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
Uniwersytet Medyczny w Lublinie – UMLub
Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
KUL, The John Paul II Catholic University of Lublin