Wirtualna Karta Biblioteczna Związku Uczelni Lubelskich umożliwia dostęp do drukowanych zasobów bibliotek głównych naszych uczelni. Dzięki niej studenci, doktoranci i pracownicy Politechniki Lubelskiej, Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, Uniwersytetu Medycznego w Lublinie oraz Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II mogą, po spełnieniu warunków formalnych, na zasadach wzajemności, korzystać zasobów drukowanych naszych bibliotek.
W pierwszym roku działalności największą popularnością nasz projekt cieszył się na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (188 założonych kont), na drugim miejscu uplasował się Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II (148), następny był Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie (62) oraz Politechnika Lubelska (55) i Uniwersytet Medyczny w Lublinie (24).
Łącznie, w minionym roku akademickim z inicjatywy o nazwie Wirtualna Karta Biblioteczna skorzystało 477 osób, które wypożyczyły prawie 2000 pozycji.
Wystarczy udać się do macierzystej biblioteki głównej i powiedzieć, że jest Pani zainteresowana przystąpieniem do programu.
ZUL
Czy projekt jest bezpłatny?
Maria
Co do zasady tak, jednak należy zapoznać się z regulaminem wewnętrznym biblioteki, z której chce Pani wypożyczyć pozycje.
ZUL
Jak długo mogę przetrzymywać książki?
Waldemar
Zgodnie z regulaminem wewnętrznym biblioteki, z której chce Pan wypożyczyć książkę.
ZUL
Jak długo jest ważna moje konto?
Barbara
Ze względów na administrowanie danymi osobowymi konto jest automatycznie kasowane po zakończeniu roku akademickiego. Ze względów formalnych w nowym roku akademickim trzeba ponownie zarejestrować się w programie.