🌟 Zapraszamy na premierę spektaklu „Pierwiastki życia” – odkryj nieznane oblicza Marii Curie-Skłodowskiej 🌟

Akademickie Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka ma zaszczyt zaprosić na wyjątkowe wydarzenie kulturalne, które zabierze Was w inspirującą podróż przez życie i dziedzictwo niezwykłej kobiety – Marii Curie-Skłodowskiej. „Pierwiastki życia” to spektakl, który ukazuje patronkę naszego Uniwersytetu w zupełnie nowym świetle, odsłaniając przed publicznością jej wielowymiarową osobowość.

🔬 Poznaj Prawdziwą Marię: Odbędziesz podróż przez czas, aby zrozumieć, jak odwaga, pasja i geniusz naukowy Marii Curie-Skłodowskiej stały się inspiracją dla wielu pokoleń. Sztuka ukazuje ją jako matkę, naukowczynię, żonę i laureatkę Nagrody Nobla, ukazując jej walkę z przeciwnościami losu, ale także niegasnącą miłość do nauki.

🎭 Dynamiczna Narracja i Artystyczna Oprawa: „Pierwiastki życia” to połączenie dramatycznej opowieści z muzyką, choreografią i scenografią, tworzące niezapomniane wrażenia estetyczne. Dzięki talentom studentek i studentów UMCS, spektakl staje się żywym pomnikiem dedykowanym Marii Curie-Skłodowskiej.

📅 Kiedy i Gdzie?

Prapremiera: 4 kwietnia 2024 r., o godz. 18:00 (wstęp za zaproszeniem)
Premiera: 8 kwietnia 2024 r., o godz. 18:00 – Sala Widowiskowa ACKiM UMCS Chatka Żaka (wstęp wolny!)
🎉 Część Jubileuszu 80-lecia UMCS: Spektakl jest wyjątkowym elementem obchodów 80-lecia istnienia Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, podkreślając jego bogatą tradycję oraz wkład w rozwój nauki i kultury.

Nie przegapcie tej niezwykłej okazji, aby świętować życie i osiągnięcia jednej z najwybitniejszych postaci w historii nauki, którą była Maria Curie-Skłodowska. Zapraszamy do wzięcia udziału w tej niezwykłej podróży artystycznej!

Związek Uczelni Lubelskich tworzą:
Politechnika Lubelska
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
Uniwersytet Medyczny w Lublinie – UMLub
Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
KUL, The John Paul II Catholic University of Lublin