„Przystanek szczepienie” – wspólny wysiłek zwiększa szansę na sukces.

Jesteśmy na półmetku akcji „Przystanek szczepienie”, która ma na celu zaszczepienie wszystkich zainteresowanych szczepionką przeciw COVID-19. Inicjatywa jest wynikiem porozumienia Związku Uczelni Lubelskich, czyli  Politechniki Lubelskiej, Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie, Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

Projekt realizujemy w budynku CENTRUM SYMULACJI MEDYCZNEJ UNIWERSYTETU MEDYCZNEGO (ul. Chodźki 4), gdzie odbyła się zarówno konferencja prasowa, jak i cała akcja „Przystanek szczepienie”. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne oraz Zarząd Transportu Miejskiego przygotowali specjalną linię autobusu, która przez pierwsze 3 dni dowoziła zainteresowanych szczepieniem na miejsce, a także uruchomili infolinię, pod którą osoby mające np. problem z poruszaniem się mogły zadzwonić i poprosić o transport. Dzięki uprzejmości Wojsk Obrony Terytorialnej i wolontariuszy zapewniony był prawidłowy przebieg wydarzenia.

W poniedziałek 27.09.2021 r. o godzinie 12.00 odbyła się konferencja prasowa dotycząca akcji. Myślą przewodnią tej inicjatywy było hasło „Gramy razem” – poza materiałami reklamowymi, pojawiło się ono wielokrotnie w przemówieniach władz. Tę wspólnotę działań podkreślano wielokrotnie.

Clue akcji to szczepienia. Odbyły się one w: czwartek (30.09.2021 r.), piątek (01.10.2021 r.), poniedziałek (04.10.2021 r.) w godzinach 09.00-16.00 w CSM UNIWERSYTETU MEDYCZNEGO. Zainteresowani mieli możliwość wyboru preparatu firmy Pfizer BioNTech oraz Johnson&Johnson.

Pierwsze 3 dni akcji zakończyły się ogromnym sukcesem – zostało zaszczepionych 496 osób, niekiedy kolejka zainteresowanych sięgała 70 osób! Dzięki takim akcjom będziemy mogli wrócić w mury naszych uczelni i cieszyć się zajęciami stacjonarnymi. Trzymamy kciuki za kolejne dni, obyśmy utrzymali dobrą passę.

Obecnie szczepienia odbywają się w każdy czwartek i piątek października w godzinach 09.00-16.00 w Centrum Symulacji Medycznej UM. Więcej o trwającej akcji można przeczytać na stronach internetowych naszych uczelni. Zapraszamy.