Związek Uczelni Lubelskich zrzeszający Politechnikę Lubelską, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, Uniwersytet Medyczny w Lublinie oraz Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II ma przyjemność zaprosić na spotkanie z Panem Konradem Futerą – głównym specjalistą z zakresu patentowania.
NAZWA WYDARZENIA:
WADEMEKUM PATENTOWANIA część 5
TERMIN:
21 listopada 2024 roku (czwartek), godzina 10:00
MIEJSCE:
Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II
Aula nr CTW 114 w Centrum Transferu Wiedzy (pierwsze piętro), Al. Racławickie 14.
ZAPISY:
Spotkanie jest nieodpłatne i otwarte dla pracowników naukowych oraz innych zainteresowanych pracowników Związku Uczelni Lubelskich.
ZAKRES SZKOLENIA:
W ramach spotkania od podstaw zostanie przedstawiona ścieżka związana z patentowaniem z uwzględnieniem różnych charakterystyk naszych uczelni.
Omówione zostaną warunki uzyskania patentu w PL, EPO, USA z uwzględnieniem obecnych trendów, „poziom wynalazczy”, a także m.in. wyłączenia z patentowania – formuły matematyczne, wytyczne UPRP/EPO/USPTO w zakresie różnic oraz CII / AI, a dalszy efekt techniczny.
Dalszy efekt techniczny – co to znaczy?
AI = E=mc2 czyli AI jako formuła matematyczna.
Na koniec zostaną zaprezentowane konkretne przykłady i praktyczne warsztaty dotyczące patentowania.
Spotkanie jest skierowane zarówno do osób, które dopiero planują rozpocząć przygodę z patentowaniem, jak również do osób, które mogą się pochwalić osiągnięciami na tym polu.
Informujemy ponadto, że jest to piąta część z zaplanowanego cyklu szkoleń o tej tematyce, przy czym ze względu na liczne prośby osób, które przegapiły pierwszą część oraz ze względu na dołączenie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II do struktur Związku Uczelni Lubelskich powtarzamy materiał z części pierwszej.
PRELEGENT:
Pan Konrad Futera jest rzecznikiem patentowy RP oraz kandydatem na rzecznika europejskiego (posiada zdane egzaminy EQE: A oraz D, a wkrótce uzyska wyniki B oraz C).
Wykształcenie uzyskał na Wydziale Mechatroniki Politechniki Warszawskiej, gdzie obecnie jest doktorantem.
Pan Konrad Futera w swojej karierze zawodowej był konstruktorem maszyn i układów sterowania pojazdów, które sprawdziły się w pracy poza naszą planetą. W Instytucie Tele- i Radiotechnicznym Sieć Badawcza Łukasiewicza rozwijał technologię wytwarzania układów mikrofalowych i półprzewodnikowych z wykorzystaniem technologii druku elektroniki. Obecnie rozpoczął studia podyplomowe w dziedzinie AI na MIT w Bostonie.
Pan Konrad od 2017 roku pracuje w AOMB Polska. Specjalizuje się w opracowywaniu zgłoszeń wynalazków z zakresu materii nieożywionej (mechanika, elektronika, informatyka, telekomunikacja, sztuczna inteligencja), przeprowadzaniu badań patentowych oraz doradztwie w szeroko pojętym zakresie własności przemysłowej. Świadczy usługi doradztwa we wszystkich kwestiach związanych z IP dla uczelni i jednostek naukowych, startupów, MŚP, dużych przedsiębiorstw i korporacji.
Biegle posługuje się językiem angielskim.
Serdecznie Państwa zapraszamy!
—