Piknik Pracowników – Zaproszenie

Szanowni Państwo,

w imieniu władz czterech uczelni tworzących Związek Uczelni Lubelskich (ZUL): Politechniki Lubelskiej , Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie serdecznie zapraszamy wszystkich – obecnych i emerytowanych – pracowników ww. uczelni wraz rodzinami do udziału w Pikniku Pracowników ZUL. Wydarzenie to zaplanowano na 3 czerwca 2023 r.

 

Tradycyjnie – choć po raz pierwszy w tej międzyuczelnianej formule – spotkamy się w przyjaznej przestrzeni Ogrodu Botanicznego UMCS, by swobodnie i w miłej atmosferze spędzić razem to sobotnie popołudnie.

Dla wszystkich uczestników Pikniku czekają liczne atrakcje. Dla najmłodszych w wydzielonej strefie Ogrodu organizatorzy przygotowali m.in. tak lubiane przez nich „dmuchańce”, przejażdżki konne czy możliwość kojącego kontaktu z owcami i psami terapeutycznymi.

O aktywne i twórcze spędzenie czasu przez dzieci zadbają animatorzy – studenci skupieni w kołach naukowych. W tym czasie zmęczeni rodzice i opiekunowie mogą przez chwilę odpocząć w przygotowanej dla nich strefie relaksu, nie tracąc potomstwa z oczu.

Założeniem wspólnej organizacji wydarzenia jest przygotowanie przez każdą z uczelni własnych stanowisk będących miejscem interesujących pokazów czy przeprowadzenia warsztatów. Organizatorzy przygotowali wiele niespodzianek zarówno dla juniorów ciekawych świata i najnowszych zdobyczy nauki, jak też ich opiekunów.

Osoby z zacięciem sportowym z pewnością będą usatysfakcjonowane proponowanymi aktywnościami, często opartymi na współzawodnictwie, a zawsze na idei zdrowego ruchu.

Wydarzeniem, na które warto zwrócić szczególną uwagę wszystkich uczestników – niezależnie od wieku – są organizowane tego dnia II Mistrzostwa Polski w Płukaniu Lubelskiego Bursztynu. Chętne osoby zapraszamy do rejestracji i udziału w tej niecodziennej rywalizacji – konkurencje w kilku kategoriach wiekowych zostaną przeprowadzone podczas Pikniku.

Zmęczonych gwarem zapraszamy do strefy skupionej wokół paleniska, gdzie znajdą idealne warunki na spokojną dłuższą rozmowę ze znajomymi. Dla dzieci z pewnością nie lada frajdą będzie okazja do samodzielnego upieczenia nad ogniskiem kawałka kiełbasy.

Naszych gości – głodnych i spragnionych – jak zawsze nakarmimy i napoimy. Strefa gastronomiczna na terenie Ogrodu Botanicznego zlokalizowana zostanie w trzech miejscach. Największa strefa, oferująca dania mięsne i wegetariańskie oraz napoje alkoholowe i bezalkoholowe, zwyczajowo mieści się w bliskim sąsiedztwie Dworku Kościuszków. W narożniku placu, na którym znajduje się scena, zostanie umieszczone stoisko z napojami. W dolnej strefie Ogrodu dostępne będą lubiane przez dzieci słodkie i słone przekąski (m.in. lody, gofry, wata cukrowa, popcorn), dania z food trucka, a także zimne napoje i soki. O gorące napoje, tj. kawę i herbatę, zadbają mobilni baryści „rowerowi”.

Scenę tego dnia oddamy w ręce najzdolniejszych artystów. Szczegóły dotyczące programu zdradzimy już za chwilę. Przerwy pomiędzy występami urozmaicą konkursy, dzięki którym odświeżymy naszą wiedzę na temat uczelni skupionych w ramach Związku Uczelni Lubelskich. Na zwycięzców czekają nagrody!

Od godziny 14:00 ze sceny popłyną znane i lubiane dźwięki w wykonaniu zaproszonych muzyków, którzy w różny sposób są powiązani z poszczególnymi uczelniami. Muzyczną atrakcją kończącą nasze spotkanie będzie koncert – „Oczarowani Wodeckim”, którego początek zaplanowaliśmy na godzinę 18:00. Nie mamy wątpliwości, że spotkanie ze znanym kilku pokoleniom repertuarem Zbigniewa Wodeckiego dla wszystkich uczestników Pikniku będzie źródłem niezapomnianych wrażeń.

***

Kolejne informacje dotyczące Pikniku będą publikowane na stronie internetowej Uczelni. Prosimy zatem o uważne śledzenie zamieszczanych informacji. Tam też pojawią się ogłoszenia dotyczące wydawania karnetów uprawniających do udziału w Pikniku oraz informacje o zorganizowanym transporcie.

UWAGA! Zadbaliśmy o niezwykle bogaty program artystyczny, a także o zapewnienie atrakcyjnej rozrywki dla najmłodszych. Te dostępne są NIEODPŁATNIE. Wszystkie posiłki i napoje dla uczestników Pikniku są ODPŁATNE.

***

Raz jeszcze serdecznie zapraszamy obecnych i emerytowanych pracowników uczelni tworzących Związek Uczelni Lubelskich, wraz z rodzinami, do udziału w tym niezwykłym wydarzeniu!

Gwarantujemy dużo radości, przyjemnie spędzony czas oraz wyśmienitą zabawę. Bądźmy razem! Do zobaczenia!