Wraz z pierwszym dniem marca rozpoczęła się XVII edycja Targów Edukacyjnych Edu Salon, które odbywały się 1–2 marca w Hali Podpromie w Rzeszowie. Jest to największe i najbardziej prestiżowe przedsięwzięcie wystawiennicze tej branży na Podkarpaciu — w poprzedniej edycji imprezy udział wzięło ponad 70 wystawców i ponad 5 tys. odwiedzających! Wśród wielotysięcznego grona uczniów szkół ponadpodstawowych znalazły się zarówno grupowe przyjazdy uczniów z całego województwa, jak indywidualni odwiedzający!
Informacje uzyskane podczas Targów Edukacyjnych Edu Salon pomagają dokonać decyzji przy planowaniu dalszej ścieżki kształcenia. Jaki kierunek wybrać? Z jakich najlepszych narzędzi realizacji kariery skorzystać? Jak wygląda życie w czasie studiów – czy jest w nim czas wyłącznie na naukę? Czy i jak studenci pierwszoroczni mogą aplikować o wsparcie materialne? W jaki sposób obiekty są dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami? Na te i wiele, wiele innych pytań odpowiadaliśmy zaledwie kilka dni temu.
Spotkania stacjonarne to doskonała okazja dla maturzystów do zgłębienia bogatej oferty kształcenia Uczelni. Na stoiskach Politechniki Lubelskiej, Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie, Uniwersytetu Medycznego w Lublinie oraz Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie mogli poznać ofertę edukacyjną, dowiedzieć się więcej o realizowanych programach kształcenia, planowanych kierunkach studiów czy możliwościach rozwoju osobistego. Uczniowie mieli sposobność rozmowy ze specjalistami z zakresu informacji i rekrutacji. Znalazła się tam również odpowiednia przestrzeń do rozmowy z doradcą zawodowym oraz specjalistą zajmującym się planowaniem i realizowaniem ścieżki edukacji i kariery.
Nasi przedstawiciele wzięli udział w wydarzeniu w ramach wspólnej inicjatywy Związku Uczelni Lubelskich. Projekt ma na celu wzmocnienie potencjału badawczego naszego regionu poprzez realizację wspólnych projektów, wykorzystanie aparatury, którą dysponują lubelskie uczelnie, a także wzmocnienie potencjału dydaktycznego. Ta innowacyjna inicjatywa integruje środowisko akademickie Lublina i zacieśnia współpracę w zakresie kształcenia, dydaktyki, nauki i badań, współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym, a także kultury i sportu.
Fot. Magdalena Drwal, Edu Salon, Paweł Gajewski